Celoročně provozujeme nekomerční přírodní tábořiště/autokemp v co největším v souladu s přírodou, avšak disponujeme plnou vybaveností v rámci kempovacích standardů 21. století.

Jsme dlouhodobými nájemci pozemků (část patří obci Troskovice, část soukromé majitelce), avšak veškeré venkovní vybavení areálu stejně jako vnitřní vybavení budovy je majetkem, realizací a údržbou nás provozovatelů, Jany Laušmanové a Michala Marka, kteří tvoří duo správců od roku 2019.

nonstop přístupné zděné HYGIENICKÉ ZÁZEMÍ zvlášť pro dámy a pány (WC, umyvadla se studenou vodou, teplé sprchy s hadicemi na žeton). Dbáme na permanentní čistotu stejně jako na to, že u nás nikdy nedojde bílý toaletní papír, mýdlo, pevné papírové ručníky, nádavkem mají naši hosté k dispozici další hygienické potřeby, vysoušeče vlasů, háčky na pověšení věcí apod. Není až tak podstatné stáří umývárek anebo barva obkladů, ale kdo a jak se o zázemí stará 🙂

venkovní plně VYBAVENÁ KUCHYŇKA3 lednice, 3 rychlovarné konvice, 4 elektrické plotýnky, základní nádobí k vaření i stolováníNechybí mycí prostředky a přívod horké vody pro napuštění lavoru k mytí nádobí. Hned vedle kuchyňky od května 2024 najdete úplně nové, provozovatelkou Janou vlastnoručně vyrobené masivní stoly s lavicemi, u kterých můžete posnídat nebo jen tak posedět, třeba nad čajem z bylinkové zahrádky 🙂 Přímo vedle kuchyňky také najdete krytou venkovní studenou osvěžující sprchu. Grátis 🙂

dostatek ELEKTRICKÝCH PŘÍPOJEK najdete na 3 místech (na boku budovy, naproti prvnímu týpí a v přenosném rozvaděči o 40 metrů dál). Doporučujeme si přivézt dostatečně dlouhou přívodní šňůru (klidně 50 metrů), aby vás její délka nelimitovala při výběru Vašeho místa. Dostatek zásuvek pro nabití Vašich mobilních miláčků, baterií do elektrokol apod. najdete i v kuchyňce a uvnitř budovy na umývárkách.

DĚTSKÉ VYŽITÍ : Nemějte obavy, děti se u nás zabaví i bez Wi-Fi (ta tu ostatně ani není), trampolín a bazénů. Najdou tu 2 pískoviště, houpačky, totem tenis (skautská hra pro malé i velké), nespočet houpacích sítí, pálky na badminton… A hlavně tvůrčí nestrukturovaný přírodní prostor pro rozvoj vlastní fantazie a osobnosti. Bez obav je můžete vypustit v zadní části tábořiště a na louku nad levou stranou tábořiště. Avšak dbejte opatrnosti u budovy při cestě na WC a obecně v areálu jako takovém, auta se mohou pohybovat všude. Máme volný výběr kempovacích míst stejně tak možnost mít své auto u stanu. V souladu s nařízením CHKO Český Ráj Vás také žádáme o dodržování zákazu vstupu do PR a skalního města Apolena.

17 OHNIŠŤ – stále zůstáváme tábořištěm v pravém slova smyslu a proto si u nás můžete udělat táborák na 17 ohništích. U ohnišť najdete špalky na štípání dřeva a taky lavičky k posezení. Pokud se Vám nechce do lesa na dřevo (opět se vyhněte skalnímu městu Apolena), můžete si zakoupit bedýnku našeho vlastního suchého dřeva za rovnou stokorunu. Další nová ohniště se už zakládat nesmí, ale je dovoleno používat přenosná ohniště a grily při dodržení bezpečnostních pravidel a pokud po vás nezůstane v trávě vypálené kolečko 🙃 Dovolujeme si všechny táborníky požádat, aby před svým odjezdem uvedli ohniště a zejména jeho okolí (úlomky dřeva v trávníku, protože vadí sekačce) do původního stavu. Nářadí k jejich úklidu je k dispozici naproti prvnímu týpí. Děkujeme Vám 🙏

SERVISNÍ ZÁZEMÍ PRO KARAVANISTY : ➳ výlevka na chemická WC (umístěná ve vjezdu vedle kontejnerů) ➳ pohodlné tankování vody z hadice přímo do Vašeho auta/karavanu (na začátku cesty tábořištěm, vedle dopravní značky) ➳ elektrické přípojky zmíněny výše. Vypuštění šedé vody u nás bohužel možné není.

➳ TŘÍDĚNÍ ODPADŮ – u nás třídíme veškerý odpad: papír, plast, bílé a barevné sklo, nápojové kartony, plechovky/kovy a bioodpad. Všechny kontejnery udržujeme čisté a nepřeplněné. Rádi Vám na vyžádání poskytneme pytle na odpadky, které můžete shromažďovat přímo u Vašeho místa, obzvlášť pokud kempujete ve větší skupině. Všichni ubytovaní jsou povinni důsledně třídit veškerý odpad.