Kdy máte otevřeno? Do kolika hodin nejdéle musíme přijet a odjet?

Tábořiště je otevřeno CELOROČNĚ NONSTOP, tzn. 365 dní v roce 24 hodin denně. Můžete přijet a odjet kdykoliv během dne i noci. Máte-li zamluvené indiánské týpí, bude pro vás nachystáno od 14 hodin a vyklidit je ho nutné do 11 hodin, pokud se nedomluvíme jinak podle vašich potřeb.
Vyjímkou je nejvytíženější termín 1.-9.7., kdy lze přijet na ubytování až od 14 hodin a následně odjet do 12 hodin. Opět je ale vše na domluvě.

Váš odjezdový den můžete být na tábořišti do 14 hodin. Chcete-li zde pobýt déle anebo parkovat své auto během závěrečného výletu, platí se navíc poplatek za parkování auta (viz aktuální ceník).

Jak se ubytujeme, když v kempu není klasická recepce?

Velice jednoduše 🙂

➳ Vjeďte přímo do tábořiště a prozatímně zaparkujte kdekoliv mimo vjezd a cestu ➳ DŮLEŽITÉ ➳ neblokujte prosím tyto prostory
➳ Vyberete si místo, které se vám líbí a na něm se utáboříte.

Nezahraďte autem ohniště a ponechte vjezd a výjezd vozidel ostatním ubytovaným.
Správci si vyhrazují možnost určit hostům jiné místo s ohledem na obsazenost tábořiště, rezervace skupin apod.
Nejste-li si jisti výběrem vhodného místa, poraďte se s námi.
➳ Užívejte si své dovolené 🙂
➳ Všechny potřebné informace získáte buď ihned na tel. 723 473 642 anebo vám je provozovatelka Jana (731479467) či správce Michal sdělí během evidence a platby za ubytování, která probíhá FORMOU OBCHŮZKY areálu v blíže neurčených časech v průběhu celého dne a večera u vašeho stanu/auta.

Buďte prosím shovívaví ke specifičnosti provozu tábořiště bez klasické recepce. Základní informace Vám velice rádi podáme ihned (jen co nám to ostatní povinnosti umožní), ale ostatní ubytovací formality, platby, tipy na výlety, rady atd. s Vámi vyřídíme až ve chvíli, kdy budeme mít volné ruce a budeme se vám moci chvíli věnovat. Byrokracie počká 🙂
Zejména pokud jsme zrovna na tábořišti pouze v jediném člověku, musíme zrovna řešit co je aktuální pro zajištění našeho co nejlepšího kempového servisu – prioritou je neustálé udržování čistoty, organizování ubytovacích míst, příjezdové informace cizincům, řešení dílčích provozních problémů a potíží…atd…proto provozně není možné platit „hned“, ale až ve chvíli, kdy odložíme manuální práce a vydáme se s proutěným recepčním košíkem 😀 na obchůzku areálu (několikrát za den) a navštívíme vás přímo u Vašeho stanu/auta.
Děkujeme za pochopení 🙂
Jana a Michal


Je možné si na tábořišti rozdělat oheň/gril a zakoupit dřevo? 

Ano, vyjímka CHKO Český ráj dovoluje cca 17 ohnišť na tábořišti, které jsou již vytvořeny. Další nová ohniště se zakládat NESMÍ; ani není dovoleno přenášet kameny, na což je Michal obzvlášť háklivej 😡😂
Vlastní přenosná ohniště a grily můžete za dodržení pravidel bezpečnosti a na nehořlavém podkladu používat v areálu prakticky kdekoliv.
Vzhledem k velkému počtu ohnišť před Vaším odjezdem velmi uvítáme, když táborníci po sobě ohniště uvedou do původního stavu, zejména okolí ohnišť po zpracovávání dřeva. Veškeré nářadí k úklidu jsou k dispozici na viditelném místě naproti prvnímu týpí.
Naše vlastní suché dřevo nabízíme za poplatek 100 korun (bedna 10-12 kg dřeva).

Můžeme k vám přijet i se psem?

Samozřejmě můžete, za poplatek dle aktuálně platného ceníku.
Vítáme domácí mazlíčky všech značek i velikostí za předpokladu, že je mají majitelé pod dohledem a uklízí po nich.
Chlupáče je potřeba mít na vodítku, na volno smí být pouze ve chvílích, kdy se drží stále u vašeho místa a v blízkosti nejsou žádní jiní hosté. Sáčky na psí hovínka jsou volně k dispozici stejně jako misky s čistou vodou v blízkosti umývárek.

A jak je to s pejsky pří návštěvě hradu Trosky? Od roku 2023 už všichni psi přímo do areálu hradu smí, vstup se psy/zvířaty je ovšem zakázán na obě hradní vyhlídky (Aerenthálská vyhlídka, věž Baba) i do prostor schodišť na vyhlídky vedoucích.
Při návštěvě hradu tedy počítejte s tím, že se musíte u vašeho čtyřnohého přítele pod schodištěm vystřídat.

Ovšem hrad Kost je vskutku stylový až na kost a jde tak daleko, že i na prohlídky interiérů hradu smíte se psy aneb Pejsku, užij si Kost 😀

Máte nějaká vyhrazená místa pro obytná auta, smíme mít auto vedle našeho stanu?

Ano, mít auto přímo u stanu není problém.
Parkujte prosíme s ohledem na ostatní ubytované a dle instrukcí správců.
Přímo vyhrazená místa pro obytná auta a karavany zde nejsou. Než vjedete s přívěsem nebo těžším autem na Vámi vybrané místo, předem si ho dobře prohlédněte. Vlivem dešťů se stává, že některá místa jsou pro (těžší) auta nevhodná.

Je na Svitačce Wi-Fi?

Internet tu nemáme a není to v plánu ani v nejmenším.

Přestože naše služby stále zdokonalujeme a zkvalitňujeme, do přírody a na toto místo internet nepatří.
Přijeďte si k nám od technologií odpočinout.
Kdo potřebuje, tak tu bez problémů fungují 4G mobilní data.
Platební terminál pro bezhotovostní platbu za ubytování a služby je u nás samozřejmostí a funguje nezávisle.

A co noční klid?

Na dodržování nočního klidu denně osobně dbáme a v kempu proto vždy i nocujeme, protože chceme, aby se u nás hosté cítili bezpečně a odpočinuli si. Nemusíte mít obavy, že jsme pionýrský tábor a hlásíme tady večerku – nejsme 😎 nicméně zde netolerujeme nic, co by zásadnějším způsobem rušilo noční klid. Samozřejmě můžete sedět a povídat si u ohně až do ranního kuropění, ale opět s rozumem a respektem k ostatním spáčům a k přírodě okolo. (Pozn.: v období od 1. září až do 30.dubna je noční klid od 22 hod.)
Dodržování noční klidu je tedy od 23 hodin nutné a vyžadované 🤫 Berte tuto informaci jako určující při výběru vašeho místa dovolené a pokud už tušíte anebo plánujete, že se budete dlouho a hlasitě bavit, vyberte si k pobytu jiné vhodnější ubytovací zařízení (vyhlášené párty kempy, ubytování v soukromí apod. ).
V PŘÍPADĚ OPAKOVANÉHO NEBO HRUBÉHO PORUŠOVÁNÍ UBYTOVACÍHO ŘÁDU BUDE POBYT PŘEDČASNĚ UKONČEN BEZ NÁROKU NA VRÁCENÍ PLATBY ZA UBYTOVÁNÍ.
S argumenty typu „jsme přece v kempu, to je normální se bavit“ apod. u nás v noci neobstojíte.
! Noční klid se vztahuje na na celý areál Tábořiště Svitačka, tedy i na ta nejzazší místa v tábořišti !

Je tam nějaký stánek s občerstvením?

Přímo na Svitačce není žádná možnost koupě občerstvení – obec Troskovice to svým tržním řádem výslovně nedovoluje.

Využijte místních 400 m vzdálených občerstvoven: hospůdka Apolena, Křenovský šenk.
Hotová jídla a minutky vaří na 1 km Turistické chatě přímo pod hradem Trosky (otevřeno dle hradu).
Dále můžeme (nejen) pro cyklisty vřele doporučit naše nejoblíbenější, 3 km vzdálené rodinné bistro Depo 19 v Újezdě pod Troskami 😋👍 Pro cestu do Depa je fajn si vzít s sebou kola. Lze se tam dostat jen po asfaltové motorizované silnici.

Nákup potravin: minimarket + čerstvé pečivo seženete v hospůdce Apolena během jejich otevírací doby. Potraviny lze i objednat na tel.: 777 469 577 (pan hostinský Roman), stejně tak na tomto čísle získáte informace o otevírací době.
V Újezdě pod Troskami (3 km) má také obchod síť potravin COOP.

Proč jsou sprchy na žetony, proč nemohou být v ceně ubytování?

Rozhodně není důvod si na sprchových žetonech namastit kapsu, už jen proto, že pořizovací cena jednoho je 18 Kč a my vám ho prodáváme už mraky let stále za dvacku…
Jenže tyhle vroubkovaný potvory mají dvě úžasný vlastnosti, a to jest:
1) Úspora horké vody → nikdy nedojde. Ani když je plný kemp. Takže ať už se jdete sprchovat ráno, přes den nebo v noci, vždycky vás čekají pohodové lázně v našich čistých ručních sprchách s hadicema.
2) Zkrácení čekací doby na volnou sprchu na únosnou míru. Počet sprch neovlivníme ani při nejlepší vůli, jsou dány stavebně – velikost našich „sociálek“ byla koncipována na počet hostů před 20 lety…Dámy mají 1 sprchu, pánové také jen 1 sprchu *. Kdyby se každý rochnil dle libosti až do aleluja, stály by před umývárkami nesnesitelně dlouhá procesí toužící po očistě.
Chápeme, že sprchové žetony vám vadí. Komplikují život i nám, protože je musíme prodávat ( a tyto v platbách danit), vybírat ze sprchových automatů, doplňovat pro samostatnou koupi do „žetonomatu“ (který ovšem někdy zlobí), ptát se vás, kolik si jich chcete koupit, vysvětlovat jak sprchy fungují, znovu se vyptávat, kolik že si jich teda nakonec vezmete (vy počítáte dny a kalkulujete rodinná čuňátka 😄) a zároveň vám jich neprodat moc, protože je pak odvážíte no a nakonec pak žetony za drahý peníz dokupovat, protože je stejně odvážíte a v provozu nám pak chybí 😠😃

1 žeton stojí 20 Kč,- a pohodlně Vám vystačí na 1 sprchu – systém má tlačítko START/STOP a sprchu můžete libovolněkrát zastavit a znovu zapnout . Voda teče 3 minuty „čistého času“.

* tip pro rodiče s dětmi, páry – sprcha na pánských je prostorově blahobytnější. Lze využít i ve více lidech 🙂
Druhý tip pro lidi, co se neostýchají. Pokud je zrovna volná sprcha u druhého pohlaví, můžete použít i tuto. Soukromí zajištěno – je zde závěs a ještě sprchové dveře. No problem 😉 Pokud jsou obě sprchy obsazené, můžete zvolit studenou sprchu vedle kuchyňky a udělat něco pro své zdraví 😃

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ ke sprchovým automatům: Sprchové automaty pamatují na Svitačce pravěk, tzn. jsou tu stále ty stejné od počátku zavedení teplé vody, to jest asi od roku 2006. Problémem bývá kolísavá teplota vody – je nutné být opatrný při sprchování malých dětí anebo u citlivých lidí. Občas teče velmi horká voda. Vzhledem ke stáří sprch bohužel s tímto problémem nemůžeme udělat víc než vás upozornit.

Pořádáte u vás nějaké větší akce, koncerty, animace? A jak je to s reprodukovanou hudbou?

Žádnou organizovanou zábavu anebo velké akce typu koncerty, festivaly apod. u nás nepořádáme ani nepodporujeme. Zejména pokud jste velká skupina a zvažujete pobytu nás, dobře si předem pročtěte oddíl o dodržování nočního klidu 🙂 Tábořiště Svitačka je krásná přírodní lokalita obklopená lesy a pastvinami, zasazená do CHKO Český ráj a ležící v těsné blízkosti uzavřené Přírodní rezervace Apolena. Toto místo provozujeme v úctě a souladu s přírodou, proto žádáme i Vás, naše milé hosty, abyste nechali svoje „tranzistoráky“ vypnuté i přes den a v případě potřeby muziky se zaměřili na živou hudební produkci (kytary, zpěv). Reprodukovaná hudba do přírody nepatří a kromě zvířat může rušit i ostatní hosty, kteří přijeli za odpočinkem a klidem do přírody a třeba ani nemají stejný hudební vkus jako vy…Zvukového smogu je všude okolo až až. Poslouchejte zvuky přírody, jeden druhého anebo sami sebe 🙂
Pro děti zde žádný doprovodný program nemáme. Poskytujeme bohaté přírodní herní vyžití a máme za to, že na dovolené si má každý své děti zabavit sám 😀
Na hradě Trosky pořádají přes léto krásné kulturní akce včetně letního kina stejně jako je celou sezónu nepřeberná nabídka nejrůznějších akcí v blízkém okolí. Dozvíte se mmj. z turistických novin Český ráj, které pro vás máme „na recepci“ připraveny.

Potřebujeme rezervaci na stanové nebo karavanové stání?

I malé rezervace pro své hosty dělám, ale pokud nejste 2 rodiny a více, které chtějí tábořit pospolu, tak kromě nejvytíženějšího termínu 2.-6.7. se vždy všichni do tábořiště pohodlně vešli. Ozvěte se mi mailem za účelem skupinové rezervace ( a hlavně připište své telefonní číslo!)) anebo volejte a (a chtějte Janu pokud telefon zvedne Michal :-)) a pak vás ještě stejně poprosím o mailovou rekapitulaci.
Návštěvnost určuje hlavně dobré a suché počasí, kolik skupinových rezervací mám nahlášeno a další neovlivnitelné faktory , takže nikdy nevíme, kolik hostů k nám ve výsledku dorazí…zdaleka u nás není vždy „narváno“ a i když je víc hostů, stále se snažíme aby u nás vládla stejná pohoda jako při komornější návštěvnosti.
!!! Na termín 2. – 6.července nutně potřebujete rezervaci abyste se vešli !!!
Rezervace jsou BEZPLATNÉ, ale v určitých případech (velikost skupiny, délka pobytu, termín apod.) se s Vámi domluvím na uhrazení nevratné zálohy na rezervaci stání. Rezervaci pro větší skupinu také podmiňuji tím, že platba bude uhrazena jedním člověkem (objednavatelem) naráz, pokud se nedomluvíme jinak. Žetony do sprchy ad. si samozřejmě každý může kupovat individuálně :-))

Rezervace pro indiánská týpí zde